Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: BİTİRME TEZİ İLE İLGİLİ KURALLAR  (Okunma sayısı 7562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Borland

• Borland
  • Yönetici
  • Profesor Doktor
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Toplam İleti: 715
BİTİRME TEZİ İLE İLGİLİ KURALLAR
« : 30 Ekim 2006, 19:27:15 »
BİTİRME TEZİ İLE İLGİLİ KURALLAR
GENEL KURALLAR
1. Bitirme tezi konuları, güz ve bahar yarıyılları akademik takvim başlangıcından bir ay önce
öğretim üyelerinden talep edilir.
2. Her öğretim üyesi en az 2 bitirme tezi yürütmelidir.
3. Bitirme tezleri aynı öğretim yılı için tek yarıyıllık veya iki yarıyıllık olabilir.
4. Öğretim üyeleri “ Bitirme tezi konu bildirim formu”nu iki kopya halinde doldurarak Bölüm
Başkanlığına teslim ederler.
5. Bitirme tezi konuları, her yarıyılın akademik takviminin ikinci haftasında bölüm web sayfasında
ve bölüm ilan panolarında öğrencilere ilan edilir.
6. Öğrenciler hazırlamak istedikleri bitirme tezini seçerek, ilgili öğretim üyesi ile görüşüp kayıt
işlemini gerçekleştirirler. Öğretim üyeleri “Bitirme tezi kayıt formu”nu projeyi hazırlayacak
öğrenciler için doldurarak Bölüm Başkanlığına teslim ederler.
7. Bitirme tezi başına en fazla 3 öğrenci kayıt olabilir.
8. Kayıt işlemi, ilanı takip eden bir hafta içerisinde tamamlanır.
9. Bitirme tezi kayıtlarının tamamlanmasının ardından gereksinim olması durumunda ilave
konular ilan edilebilir.
10. Söz konusu yarıyılda öğrenciler tarafından kayıt olunmayan bitirme tezi konuları ilgili öğretim
üyesinin isteğine bağlı olarak bir sonraki yarıyıla aktarılabilir.
11. Bitirme tezleri “Bitirme tezi yazım kuralları” dikkate alınarak hazırlanır ve Bitirme tezi arşivi
için 1 adet, ilgili öğretim üyesi için 1 adet olmak üzere toplam 2 nüsha olacak şekilde teslim
edilir
12. Bitirme tezini tamamlayan her grup, “Poster Hazırlama Kuralları”na göre hazırladıkları
posterlerini bölüm başkanlığı tarafından belirlenecek yer ve tarihte sunarlar.
13. Öğretim üyeleri bitirme tezini tamamlayan öğrenciler için “Bitirme tezi not bildirim
formu”nu doldurarak bir kopyasını bitirme tezi ile birlikte, her yarıyıl için ilan edilen tarihten
önce bölüm başkanlığına teslim ederler. Bitirme tezi çalışmasında başarılı olmayan öğrenciler
için de adı geçen form doldurularak teslim edilir.
14. Tamamlanmış bitirme tezleri kayıt altına alınarak, bölümde arşivlenir. Tamamlanmış bitirme
tezleri listesi bölüm web sayfasında da sunulur.
------------------------------------
Not: * Tamamını indirebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
* Sizde Tez - Ödev gönderebilir Tezsitesi.com’u daha iyi yerlere taşıyabilirsiniz.
* Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.
Gold Üye olmak için Tıklayın
Müşteri Hizmetlerinden Yardım Almak için Tıklayın